Akce klubu

6. setkání 21.9.2015

Zářijové setkání proběhlo v nově zrenovovaných a větších prostorách Duhového ráje. Novinkou byly pohybové hry pro děti pod vedením zkušené lektorky z centra.

5. setkání 22.6.2015

Poslední setkání před prázdninami bylo věnováno tématu Cestování s diabetem. Jak se na cestování připravit, jaké nás mohou zastihnout nepříjemnosti a komplikace s cukrovkou. Bohaté a mnohdy i humorné zážitky z cest nás naladily na letní prázdniny.

4. setkání 25.5.2015

Tématem čtvrtého setkání bylo kontinuální měření glykémie. Pro názornou ukázku a odborné informace byl do klubu pozván pan Chovančík z firmy Medtronic. Pro některé rodiny bylo povídání o senzorech novinkou, jiné sdělovaly již bohaté vlastní zkušenosti.

3. setkání 27.4.2015

Na třetím setkání nás bylo o něco více, přidaly se k nám další maminky s dětmi, které se o klubu dozvěděly při pobytu v lázních Karlovy Vary. Výrazným tématem byla problematika umístění dětí s cukrovkou do  MŠ a zvládnutí nástupu do ZŠ.

2. setkání 30.3.2015

V podobném duchu se uskutečnilo i druhé klubové setkání, děti se již znaly, tak bylo méně ostychu a zamířily rovnou do herny. Maminky si vyměnily několik tipů pro zpestření jídelníčku a s blížícími se Velikonocemi také nápady na pomlázku a Velikonoční…

1. setkání 9.3.2015

První setkání se uskutečnilo v komorní atmosféře v centru Duhový ráj, kde došlo k založení klubu ViaDia.  Rodiny se zde seznámily a u kávy si spontánně vyprávěly své vlastní příběhy. Děti využily možnosti velké herny a docela se spolu vyřádily :)